Tarcza Finansowa PFR 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19.
Głównym celem Programu jest udostępnienie Mikrofirmom oraz MŚP
z branż wskazanych w Programie finansowania na warunkach preferencyjnych dla zapewnienia płynności i stabilności finansowej.
Wnioski można składać od 15 stycznia 2021r. do 28 lutego 2021r. za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.
Jak przygotować się do złożenia wniosku.
Klienci Kujawsko – Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego mogą wystąpić o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 składając wniosek poprzez bankowość elektroniczną.
Sięgnij po dotację i złóż wniosek online:
Zaloguj się i wypełnij wniosek – znajdziesz go w panelu eWnioski.
Pamiętaj, że wniosek o subwencję w imieniu firmy składa tylko jedna osoba. Upewnij się, że masz odpowiednie pełnomocnictwo do reprezentacji firmy.
Wnioski o subwencję będą przyjmowane od 15 stycznia 2021r. do 28 lutego 2021r.
Procedura odwoławcza w ramach Programu będzie trwała od 1 lutego 2021r. do 31 marca 2021r. z możliwością przedłużenia terminów do 30 czerwca 2021 r.
Wnioski mogą składać osoby upoważnione mające dostęp do bankowości elektronicznej tj.:
UWAGA:
W trakcie składania wniosku o subwencję należy sprawdzić, czy od przesłania deklaracji VAT-7 minęły 4 dni kalendarzowe, a w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie z VAT, co najmniej 7 dni kalendarzowych od złożenia JPK_VAT za bazowy miesiąc, od którego wyliczane będą straty w składanym wniosku. Proces walidacji wniosków wymaga przetworzenia danych w rejestrach publicznych. Złożenie wniosku o subwencję wcześniej rodzi ryzyko jego odrzucenia przez PFR.
Składając Wniosek, przedsiębiorca zobowiązany jest do przekazania do Banku dokumentów poświadczających umocowanie osoby upoważnionej przed podpisaniem umowy subwencji finansowej, w tym do:
Przed złożeniem wniosku w ramach Tarczy Finansowej:
1. Upewnij się, że dane firmy widoczne w bankowości elektronicznej są aktualne (zgodnie z wpisem we właściwym rejestrze).
2. Zweryfikuj czy posiadasz odpowiednie umocowanie do złożenia wniosku i zawarcia umowy subwencji w formie elektronicznej (wydruk z CEIDG, odpis z KRS lub pełnomocnictwo). Jeśli z odpisu KRS lub z wydruku z CEIDG nie wynika uprawnienie do samodzielnej reprezentacji przedsiębiorcy przez osobę składającą wniosek, niezbędne jest załączenie pełnomocnictwa (zgodnego ze wzorem dostępnym na stronie PFR) podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym (UWAGA: profil zaufany nie spełnia warunków kwalifikowanego podpisu).
3. Sprawdź czy na dzień 31 grudnia 2019 r. oraz 1 listopada 2020 r. oraz na dzień składania wniosku prowadziłeś działalność gospodarczą w ramach przynajmniej jednej z branż wskazanych przez PFR.
4. Dodatkowo w przypadku MŚP przygotuj informacje o faktycznych i prognozowanych:
5. Przygotuj informację o liczbie zatrudnionych pracowników:
UWAGA!
Ponieważ podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji w ramach Tarczy Finansowej PFR i jej wysokość są rejestry publiczne, ważne jest, aby przedsiębiorca, który będzie się ubiegać o jej przyznanie złożył deklarację VAT w czasie, który pozwoli na jej przetworzenie i zatwierdzenie przez Ministerstwo Finansów.
Więcej informacji na stronie www.pfr.pl/tarcza
Bezpłatne szkolenia z Tarczy Finansowej 2.0
Skorzystaj z bezpłatnych szkoleń online oferowanych przez PFR Portal PPK, a dowiesz się, jakie są warunkach finansowania programu i jak aplikować o środki finansowe, które oferuje Tarcza Finansowa 2.0.
camy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z Tarczy Finansowej 2.0, w trakcie których: