linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search wcag_switcher

Strefa Rodzica - KDBS Bank

Strefa Rodzica

Jak uczyć dziecko finansów i dobrego podejścia do pieniędzy ?

W szkole dziecko może nauczyć się czym jest pieniądz, ale podejścia do pieniędzy, oszczędności i gospodarności uczy się w domu. Już jako przedszkolak powinien mieć świadomość tego, że bankomat nie wypłaca pieniędzy na życzenie i że rodzice na każdy wydatek muszą zapracować.

Jak nauczyć dziecko oszczędzania i zarządzania zebranymi pieniędzmi?

Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Oszczędzanie na przyszłość dziecka. Kiedy zacząć?

O oszczędzaniu warto pomyśleć już od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniesz odkładać na przyszłość dziecka tym lepiej. Dzięki rozsądkowi i oszczędności sfinansujesz plany, pasje i marzenia swojego dziecka.  Najprostszą metodą oszczędzania jest założenie konta bankowego. Nie skreślaj tej opcji, jeśli masz problem z samodyscypliną lub systematycznością. Po prostu ustaw przelew stały dzień po wpłynięciu wypłaty i zapomnij o tych pieniądzach!

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w Internecie?

Internet to prawdziwa skarbnica wiedzy, szczególnie dla dzieci ciekawych świata. Dzięki odpowiedniemu podejściu i znajomości zasad użytkowania z zasobów internetowych, dziecko może zgłębiać wiedzę, rozwijać swoją kreatywność, a nawet poczuć się częścią społeczności.  Poniżej znajdziesz ważne informacje na ten temat tego, jak chronić dzieci w Internecie oraz jak pomagać dzieciom, które doświadczyły niebezpiecznych sytuacji online.

Czy wiesz że jeden na pięciu polskich nastolatków padł ofiarą cyberprzemocy ?

Czym jest cyberprzemoc?

To stosowanie przemocy poprzez: prześladowanie, zastraszanie, nękanie, wyśmiewanie z wykorzystaniem Internetu.

Jak zapobiegać ?