linkedin googlep phone mail hours where twit fb download alert login idea3 idea4 sgbikonkaglowna2 sgbglownaikona1 menu_toggler compass arrow-triangle-top arrow-triangle-bottom arrow-light-bottom arrow-light-right close search wcag_switcher

KDBS BANK SOLIDARNY Z UKRAINĄ - KDBS Bank

KDBS BANK SOLIDARNY Z UKRAINĄ

 

Szanowni Państwo,

Wszyscy przeżywamy to, co dzieje się teraz za naszą wschodnią granicą. Z każdym dniem do naszego regionu napływa coraz więcej ukraińskich rodzin potrzebujących wsparcia. Egzamin z solidarności po raz kolejny zdajemy wzorowo. Zachowujemy się jak naprawdę dobry sąsiad. Jak ważne jest dobre sąsiedztwo i ile znaczy sąsiedzka pomoc, my w spółdzielczości wiemy najlepiej.

„Często wspieramy lokalne inicjatywy w sferze finansowej, pomagamy przedsiębiorcom, lokalnej społeczności, jednak w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą, liczy się realna pomoc w ratowaniu zdrowia i życia potrzebujących. Nikt z nas nie powinien być obojętny. W pełni solidaryzujemy się z naszymi wschodnimi sąsiadami, pomagamy i stwarzamy możliwości pomocy. Nasze myśli i serca są z poszkodowanymi” – przyznaje Cezary Maciejewski, prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego.

Jednym z elementów wsparcia i pomocy uchodźcom z Ukrainy jest bezpłatne udostępnienie dwupokojowego mieszkania o pow. 35 m2 usytuowanego w centrum Włocławka. Mieszkanie jest remontowane, będzie w pełni wyposażone i dostosowane do indywidualnych potrzeb jednej z ukraińskich rodzin.

Nie pobieramy prowizji od zleceń SWIFT w walutach obcych i PLN realizowanych do banków w Ukrainie. Współpracujemy z lokalnymi władzami samorządowymi, monitorując dynamicznie zmieniającą się sytuację oraz możliwości pomocy i wsparcia dla uchodźców przebywających na terenie Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Dołączyliśmy do zbiórki pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy organizowaną przez SGB Bank S.A.  Pieniądze zostały przekazane Fundacji Ocalenie, wspierającej akcję pomocy humanitarnej na granicy.

Bank dołączył także do akcji pomocowej uruchomionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i BLIK. W imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) BGK otworzył specjalne konto, z którego środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy i zostaną przeznaczone na działania najpotrzebniejsze w miejscach bezpośrednio dotkniętych wojną. Konto jest ogólnodostępne, każdy może dokonać wpłaty.

Jak wpłacić pieniądze?

Środki należy wpłacać na numer rachunku: 90 1610 0006 9002 0100 0246 0002

KDBS Bank dołączył także do akcji pomocowej uruchomionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i BLIK. W imieniu Narodowego Banku Ukrainy (NBU) BGK otworzył specjalne konto, z którego środki trafią bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy i zostaną przeznaczone na działania najpotrzebniejsze w miejscach bezpośrednio dotkniętych wojną. Konto jest ogólnodostępne, każdy może dokonać wpłaty.

Jak wpłacić pieniądze?

Środki należy wpłacać na numer rachunku: 91 1130 0007 0080 2394 3520 0002

Tytuł przelewu: Wsparcie dla Ukrainy

Odbiorca przelewu: Narodowy Bank Ukrainy

Wpłat na konto należy dokonywać w złotych polskich.

Zapraszamy do wspólnego działania. Każdy gest pomocy jest teraz ważny. Pamiętajmy o naszych sąsiadach!

 

SGB Konto Pomoc dla Ukrainy

Wsparcie finansowe, rzeczowe, wolontariat

Konsultacje prawne i wsparcie psychologiczne

Webinary, artykuły, informacje

Kompendium wiedzy dla obywateli Ukrainy